log in

Ocena kibica

Ocena kibica: Korona Kielce - Zagłębie Lubin

Miquel Palanca - bohater meczu Korony Kielce z Zagłębiem Lubin Miquel Palanca - bohater meczu Korony Kielce z Zagłębiem Lubin
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Oceny po meczu Korona Kielce 2 : 1 Zagłębie Lubin (21.11.2016) w skali od 1-10.

Nowy trener Korony Kielce, Maciej Bartoszek, nie miał wiele czasu, aby przygotować swoją drużynę do meczu z Zagłębiem Lubin. Widać jednak, że w ciągu zaledwie 11 dni potrafił przekazać piłkarzom swoją teorię na temat futbolu, a oni odwdzięczyli mu się zwycięstwem. Podczas przerwy na reprezentację kielczanie zmierzyli się w sparingu z III-ligową Wierną Małogoszcz, grali bardzo agresywnie, wysoko wychodzili do rywala i wygrali aż 7:0. Maciej Bartoszek po tym spotkaniu mówił, że nie było w tym przypadku. Moje drużyny zawsze prezentowały ofensywny styl i tak samo ma grać Korona. Kibice ostrożnie podchodzili do tych deklaracji, traktując wysoką wygraną z Wierną w kategorii obowiązku. Jednak mecz z Zagłębiem pokazał, że trener Bartoszek nie rzuca słów na wiatr. Korona grała z polotem, zawodnicy szybko i sprawnie przekazywali sobie futbolówkę, pressing funkcjonował niemal przez 90 minut, widać było chęci i zaangażowanie, a swoimi indywidualnymi umiejętnościami popisał się Miguel Palanca. W porównaniu z poprzednimi spotkaniami koroniarze wyglądali solidniej również pod względem fizycznym. Był to jeden z lepszych meczów w tym sezonie w wykonaniu Złocisto – krwistych. Jeśli współpraca między świeżo upieczonym trenerem a zawodnikami będzie się układała, powinno być bardzo dobrze.

Zbigniew Małkowski 6 – w 43 minucie fenomenalnie obronił strzał Nespora z zrzutu wolnego. Przez resztę spotkania nie musiał się wysilać.

Bartosz Rymaniak 6 – pewny w swoich poczynaniach, na jego konto zapiszemy wiele udanych odbiorów i przechwytów.

Radek Dejmek 5 – poza jedną niefortunną interwencją, wszystko wyglądało tak jak za jego najlepszych lat.

Vladislavs Gabovs 6 – jeden z lepszych występów Łotysza odkąd trafił w szeregi Korony. Nie dawał się ogrywać, agresywnie odbierał piłkę oraz włączał się w akcje ofensywne.

Rafał Grzelak 5 – kilka ważnych interwencji w końcówce spotkania. Coraz lepiej radzi sobie na lewej obronie. Szwankowała celność podań.

Vanja Markovic 6 – nie do przejścia w środku pola. Dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków.

Mateusz Możdżeń 4 – jego forma to istna niewiadoma. Na początku sezonu prezentował się nieźle, ale potem diametralnie obniżył loty. Po niezłym meczu i asyście w Niecieczy przyszło kolejne słabsze spotkanie. W dużym stopniu przyczynił się do utraty bramki.

Nabil Aankour 7 – brał udział w obu akcjach bramkowych i sam był bliski zdobycia gola. Było go wszędzie pełno. Dobry występ.

Miguel Palanca 7 – w 25 minucie ośmieszył Kubickiego oraz Tosika i popisał się fenomenalnym strzałem przy, którym nic do powiedzenia nie miał bramkarz Miedziowych - Forenc. W 40 minucie ponownie przechytrzył obrońców oraz golkipera gości. Gdyby nie ilość strat, można by powiedzieć, że zagrał idealnie.

Jacek Kiełb 5 – na początku pokazał kilka ciekawych i efektownych zagrań, jednak potem zgasł. Zdecydowanie lepiej czuje się w roli skrzydłowego.

Michał Przybyła 5 – w 10 minucie wybił piłkę wprost pod nogi Janoszki, który oddał groźny strzał. Zmarnował fantastyczną okazję do zdobycia pierwszego gola w tym sezonie, ale pomimo tego zagrał całkiem nieźle. Trener Bartoszek wystawił go na prawą pomoc i nie była to zła decyzja.

Dani Abalo 5 – gdyby Nabil Aankour skutecznie przelobował Forenca, Hiszpan miałby asystę. Chyba potrzebuje jeszcze czasu na aklimatyzację. Miejmy nadzieję, że odblokuje się na wiosnę, tak jak miało to miejsce w przypadku jego rodaka - Ariama Cabrery.

Marcin Cebula – za krótki występ, aby wystawić ocenę.