Ocena kibica: Zagłębie Lubin - Korona Kielce

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Oceny po meczu Zagłębie Lubin – Korona Kielce (17.07.2016) 4:0 w skali 1-10 :

Cóż można napisać po takim meczu ? Wstyd i kompromitacja to chyba za łagodne słowa. W klubie od dłuższego czasu nie dzieje się nic pozytywnego, odeszli kluczowi zawodnicy, a następców jak nie było, tak nie ma. Patrząc na niedzielne boiskowe wydarzenia, trudno o optymizm.  Zagłębie zabawiło się z Koroną w kotka i myszkę, już w pierwszej połowie obnażając wszystkie słabości kielczan. Korona próbowała stwarzać sobie akcje ofensywne, lecz całkowicie zapomniała o defensywie. Zawodnicy Złocisto – krwistych wyglądali przy Miedziowych jak juniorzy. To dopiero pierwsza kolejka, dlatego nie ma potrzeby siać paniki, ale jeśli w ciągu najbliższych tygodni klub nie wzmocni się co najmniej  dwoma lub trzema zawodnikami, którzy będą gotowi od razu wskoczyć do pierwszego składu, walka o ligowy będzie szalenie trudna.

Michal Pesković 2 – słowacki golkiper debiutu w żółto – czerwonych barwach nie zaliczy do udanych. Kapitulował aż 4-krotnie,  dokładając do tego kilka niepewnych interwencji, które na szczęście nie przyniosły dodatkowych konsekwencji w postaci kolejnych straconych bramek. Warto zaznaczyć, że przy takiej grze linii defensywnej Korony nie pomógłby nawet Gianluigi Buffon.

Bartosz Rymaniak 3 – starał się, ale przez większość meczu bezproduktywny. Na plus dobre dośrodkowanie w 86 minucie meczu, po którym bliski strzelenia gola był Michał Przybyła.

Radek Dejmek 3 – zagubiony, nie nadążał za grą. Jako kapitan nie potrafił zmotywować kolegów do lepszej gry.

Dmitrij Wierchowcow 1 – białoruski stoper wyglądał jakby dopiero rozpoczynał swoją przygodę z piłką nożną. Po tym, co pokazał na boisku w Lubinie, aż trudno uwierzyć, że  ma on na koncie ponad 40 występów w reprezentacji. Gubił krycie, sprokurował rzut karny, a w jednej z akcji został ośmieszony przez Krzysztofa Piątka.

Ken Kallaste 2 – zgubił krycie przy drugim golu dla Miedziowych. Niemiłosiernie ogrywany na swojej flance przez skrzydłowych Zagłębia. Pożytek z niego żaden, zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Rafał Grzelak 3 – walka i zaangażowanie to słowa, które idealnie pasują do Rafała. Niestety nie idą one w parze z umiejętnościami czysto piłkarskimi. Oprócz jednego strzału z dystansu, który poszybował 10 metrów nad bramką, nie wniósł nic.

Mateusz Możdżeń 5 – widać, że chłopak swego czasu grywał w Lechu Poznań. Dużo strzelał, starał się kreować grę, ale bez pomocy kolegów trudno było mu coś zdziałać w pojedynkę.

Vladislavs Gabovs 2 – oglądając mecze Korony w poprzednim sezonie i pierwszą kolejkę obecnych rozgrywek, można się zastanowić, czemu Łotysz tak często dostaje szansę występu od pierwszej minuty. Gra chyba tylko dlatego, że w drużynie nie ma nikogo lepszego. Chociaż czy naprawdę Tomasz Zając albo inny młody zawodnik ustępuje umiejętnościami Gabovsowi ? Moim skromnym zdaniem „nie”.

Nabil Aankour 4 – jako jeden z nielicznych starał się wspierać Możdżenia w ofensywie. Był bliski zdobycia gola.

Siergiej Pyłypczuk 2 – tragiczny występ Ukraińca. Tak długo chodził po boisku, że w końcu trener Wilman kazał mu z niego zejść.

Łukasz Sekulski 3 – kolejny piłkarz w naszym zespole z serii „chęci to za mało na ekstraklasę”. Próbował, szarpał, przepychał się, ale bramki nie strzelił.

Elhadji Pape Diaw 5 – wszedł po przerwie za Wierchowcowa i pokazał się z dużo lepszej strony niż swój kolega. Wygrywał pojedynki szybkościowe, główkowe i robił zamieszanie w polu karnym Zagłębia podczas stałych fragmentów gry. Można pokusić się o tezę, że gdyby grał od początku, wynik byłby niższy.

Vanja Marković 4 – podobnie jak Diaw wszedł przy wyniku 4:0, ale przy dobrze zorganizowanych w grze defensywnej gospodarzach niewiele mógł wskórać.

Michał Przybyła 4 – w końcówce meczu był bliski pokonania Polacka.