log in

Wpisy

Kolporter Arena zbiera pochwały

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czerwiec to dla Kolporter Areny wyjątkowo udany czas. To właśnie na początku tego miesiąca murawa na kieleckim stadionie została doceniona w rankingu, który opracował Polski Związek Piłki Nożnej. Ranking stworzono na podstawie ocen zawodników występujących w LOTTO Ekstraklasie.

Obiekt w Kielcach zajął drugie miejsce wśród wszystkich ekstraklasowych obiektów w Polsce i musiał uznać wyższość jedynie stadionu warszawskiej Legii.

Kolejne ciepłe słowa o kieleckiej infrastrukturze wypowiedział Miłosz Stępiński – selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski, która w Kielcach przygotowywała się do meczu eliminacji mistrzostw świata ze Szkocją.

Podkreślał on fakt, iż takich warunków do treningu jak w stolicy województwa świętokrzyskiego nie miał jeszcze nigdy. Tym bardziej można zatem żałować porażki Polek we wtorkowym meczu ze Szkocją rozgrywanym przy Ściegiennego (2:3 przyp. red.).

Takie pozytywne opinie z pewnością ucieszą nie tylko zarządzających obiektem, ale także kieleckich kibiców. Nie jest bowiem tajemnicą, iż obecnie Kielce starają się zyskać miano miasta gospodarza młodzieżowych mistrzostw świata U-20 w piłce nożnej. Byłoby to możliwe dzięki wykluczeniu Lubina przez ekspertów FIFA, którzy uznali, iż miasto nie posiada wystarczającej bazy hotelowej. Wszelkie pozytywne głosy z pewnością pomogą kieleckiej kandydaturze.

Przypomnijmy, że uroczyste otwarcie stadionu w Kielcach odbyło się 1 kwietnia 2006 roku. Do tej pory obiekt gościł m.in. seniorską reprezentację Polski. To właśnie na nim miało miejsce najwyższe zwycięstwo odniesione przez naszą reprezentację (10-0 z San Marino w 2009 roku)

Kielce były także jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Europy U-21, za których organizację zebrały bardzo wysokie noty. 

Jakub Zaczkiewicz

Choć to scyzoryk z importu, to w Kielcach czuje się jak u siebie w domu. Wielki entuzjasta najsilniejszej ligi piłkarskiej na świecie, czyli polskiej Ekstraklasy. Autor cyklu „Optyka scyzoryka”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Zawodnicy

Log in or create an account