log in

Ocena kibica

Ocena kibica: Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

Miguel Palanca strzelcem jedynego gola dla żółto-czerwonych w meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok Miguel Palanca strzelcem jedynego gola dla żółto-czerwonych w meczu Korony Kielce z Jagiellonią Białystok
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Oceny po meczu Korona Kielce – Jagiellonia Białystok 1:2 (25.09.2016)

Po wstydliwej porażce z Górnikiem Łęczna, Korona dostała szansę na rehabilitację w meczu z Jagiellonią Białystok. Zadanie to wydawało się bardzo trudne, ponieważ drużyna Michała Probierza prezentuje się w tym sezonie znakomicie. Białostoczanie przegrali w obecnych rozgrywkach tylko dwa spotkania (0:1 z Lechią i 1:0 z Wisłą Płock), a gdyby wykazali się lepszą skutecznością prawdopodobnie do tej pory pozostawaliby niepokonani. W szeregach Koroniarzy do składu na ten mecz powrócili podstawowi obrońcy: Bartosz Rymaniak i Elhadji Pape Diaw, a miejsce przeziębionego Łukasza Sekulskiego na szpicy zajął Miguel Palanca. Kibice oglądający to, co działo się na kieleckim stadionie, pewnie zastanawiali, jak można zagrać dwie tak diametralnie różne połowy. W pierwszej odsłonie kielczanie dominowali nad swoim rywalem nie dając mu prawa głosu i na przerwę schodzili w doskonałych nastrojach, prowadząc 1:0. W drugich 45 minutach gra gospodarzy całkowicie straciła tempo, brakowało pomysłu na rozegranie akcji, a zawodnicy Tomasza Wilmana za wszelką cenę starali się przenieść grę na połowę Jagiellonii długimi górnymi piłkami, co zupełnie nie przynosiło efektu. Od 60 minuty drużyna z Podlasia przejęła inicjatywę, a na bramkę Macieja Gostomskiego sunął atak za atakiem. Szybkie dwa gole kolejno Frankowskiego i Runje, wprawiły w osłupienie Złocisto-krwistych, którzy już do końca meczu nie potrafili się podnieść.

Maciej Gostomski 5 – uchronił swoją drużynę od większej porażki, przy bramkach nie miał wiele do powiedzenia.

Bartosz Rymaniak 5 – w pierwszej połowie widoczny zarówno w ofensywie i defensywie. Świetnie włączał się w akcje i zaliczył kilka udanych przechwytów. W 69 minucie nie upilnował Runje, a ten bez problemu skierował piłkę do siatki.

Radek Dejmek 4 – mało widoczny, może nie popełnił rażącego błędu, ale przegrywał większość pojedynków, również tych powietrznych. Umówmy się, że taka gra nie przystoi doświadczonemu stoperowi.

Elhadji Pape Diaw 4 – kilka razy ratował zespół, wybijając piłkę spod nóg graczy Jagielloni. Jego słabości w tym meczu obnażył jednak napastnik rywala Sebastian Świderski.

Ken Kallaste 5 – podobnie jak Rymaniak dobry występ w ofensywie w pierwszej części meczu. Druga połowa do zapomnienia.

Mateusz Możdżeń 4 – bliski pokonania Kelemena po soczystym uderzeniu zza pola karnego.

Rafał Grzelak 6 – kolejny dobry występ defensywnego pomocnika. Widać, że okrzepł w Ekstraklasie. W defensywie i odbiorze piłki bez zarzutu, coraz lepszy w rozgrywaniu, ma oczy dookoła głowy i stara się nie wybijać futbolówki na oślep.

Siergiej Pyłypczuk 5 – brał udział w akcji bramowej, wygrywał pojedynki biegowe z obrońcami Jagiellonii.

Nabil Aankour 5 – grał tylko 45 minut. Zszedł z powodu urazu. Może nie pokazał się z najlepszej strony, ale bez niego zespół wyglądał dużo gorzej.

Jacek Kiełb 3 – starał się dryblować, ale piłka przeszkadzała mu w grze. Bezproduktywny.

Miguel Palanca 6 – godnie zastąpił Sekulskiego, już w 15 minucie wpisując się na listę strzelców. Pokazał, że ma instynkt napastnika do końca idąc za akcją, którą niejeden piłkarz spisałby na straty.

Marcin Cebula 3 – miał pomóc, a tylko przeszkadzał. Całkowicie zagubiony, nie reagował na boiskowe wydarzenia. Musi się obudzić, bo już na zawsze zostanie z łatką niespełnionego talentu.

Dani Abalo 3 – po tym występie aż trudno uwierzyć, że Hiszpan jeszcze niedawno strzelał bramki angielskiemu Liverpoolovi.

Vanjia Marković – za krótki występ, żeby wystawić ocenę.