log in

Wpisy

Sezon się kończy...ale trzeba myśleć już o kolejnym

Z którymi piłkarzami Korona Kielce przedłuży kontrakty? Z którymi piłkarzami Korona Kielce przedłuży kontrakty?
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Do końca sezonu zostało do rozegrania jeszcze kilka kolejek ligowych. "Żółto-czerwoni" po raz pierwszy te ostatnie spotkania toczą na pełnym luzie, bez nerwowych wyliczeń, ile punktów potrzeba, aby zapewnić sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Trener Bartoszek i zawodnicy zapewniają, że do każdego meczu podchodzą z pełnym zaangażowaniem i celem nadrzędnym jest zdobycie trzech punktów. To dobrze, bo dla każdego kibica, nawet tego najmniej wybrednego, podstawą jest zaangażowanie ukochanej drużyny. Jednak dzięki uplasowaniu się po 30. kolejkach w grupie mistrzowskiej, teraz Koroniarze mogą powoli rozpocząć kolejny ważny etap - przygotowanie do nowego sezonu. Oczywiście najpierw trzeba dokończyć ligę, wybrać się na zasłużony odpoczynek i powrócić z napełnionymi akumulatorami. Nie mniej jednak Korona może być pewna, że w sezonie 2017/2018 grać będzie w Ekstraklasie i ten fakt wypadałoby wykorzystać.

Tutaj pole do popisu w tym momencie ma zarząd klubu, przede wszystkim prezes Zając. Okienko transferowe niebawem zostanie otworzone, dlatego dobrze byłoby już teraz podjąć rozmowy z potencjalnymi zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić kielecką drużynę. To, że research jest robiony na bieżąco, to wiemy, teraz fajnie byłoby zaproponować pożądanym piłkarzom jakieś ciekawe oferty. Jaki będzie budżet Korony w przyszłym sezonie? Nie wiadomo, nie mniej można próbować pozyskać graczy, którzy do wzięcia będą za darmo.

Zdaje się, że na Kolporter Arenę wkracza normalność. Klub przestał być tylko i wyłącznie własnością miasta, na stadion powrócił zorganizowany doping. Kolejnym krokiem w przód byłoby wcześniejsze dopinanie kadry, żeby nie powtórzyć sytuacji z lat ubiegłych. Przykład? Sierpień, kilka kolejek za nami, za kilkadziesiąt godzin zamyka się okno transferowe, a Korona wciąż szuka PODSTAWOWEGO piłkarza na jedną z pozycji.

Przed nami jeszcze końcówka tego sezonu, z którego - mamy nadzieję - Korona wyciśnie, ile się da. Później wakacje, po których rozpoczynamy kolejny rok ekstraklasowej karuzeli. Oj, będzie się działo.

Piotr Grabski

Student dziennikarstwa na UJK, sędzia piłkarski. Współpracuje także z ekstrastats.pl - niską frekwencję wypomni co do jednego kibica!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Zawodnicy

Log in or create an account