log in

Wpisy

Prawdziwy facet - na szczęście mamy jeszcze takich w Kielcach

Jacek Kiełb był jednym z najlepszych zawodników w meczu Korony Kielce z Lechem Poznań Jacek Kiełb był jednym z najlepszych zawodników w meczu Korony Kielce z Lechem Poznań
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczorajszy mecz Korony z Lechem stał na wysokim poziomie i mimo porażki (kwestia sporna czy po słusznie odgwizdanym karnym) możemy być dumni z postawy Koroniarzy na boisku. Emocji nie brakowało, jak się okazało, nie tylko przez 90 minut. Na wielu portalach głośno za sprawą zachowania Jacka Kiełba, który rzekomo uderzył jednego z kibiców Lecha. Słowo "rzekomo" jest tu kluczowe, bo według mnie (i wielu mi podobnym) nie każdy kontakt fizyczny jest uderzeniem. Już w tym miejscu argument o propagowaniu przemocy na stadionie dla mnie pada, ale sprawie warto się przyjrzeć jeszcze z jednej strony.

Kim jest Jacek Kiełb? Piłkarzem, to oczywiste. Ale przede wszystkim jest mężczyzną, mężem, ojcem. Co robi mężczyzna, mąż, ojciec w sytuacji, gdy ktoś obraża jego rodzinę? Przywołuje tego kogoś do porządku. Na przykład w taki sposób, w jaki zrobił to Ryba. Kiedyś byłoby to całkowicie normalne, niestety - w czasach, gdy ludzi w podobnych sytuacjach co najwyżej wyrzuca się ze znajomych na facebooku, z odepchnięcia kogoś (podkreślam, że nie uderzenia) robi się afera, mówi o możliwym zawieszeniu.

Tak więc Kiełb, jak każdy inny zawodnik, jest przede wszystkim mężczyzną. Piłkarz to jego zawód. Czy jeśli ktoś w pracy obraziłby twoich bliskich, to przeszedłbyś obok tego obojętnie? Jeśli tak, to może lepiej pozostań spełnionym zawodowo singlem. Nie demonizujmy i doceńmy to, że istnieją jeszcze ludzie, którzy emocje okazują nie tylko w mediach społecznościowych.

Aneta Grabowska

Niepoprawna optymistka, wierzy, gdy inni już przestali. Humanistka - to wiele o niej mówi. Nierzeczowa, nieobiektywna, zakochana w Koronie miłością romantyczną. Łukasz Sierpina znajduje się na podium jej ulubionych piłkarzy – między Gerrardem i Owenem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Zawodnicy

Log in or create an account