log in

Ocena kibica

OCENA KIBICA: LEGIA WARSZAWA – KORONA KIELCE (0:0)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ważny punkt. Punkt na przełamanie wyjazdowej serii porażek, punkt na boisku odwiecznego rywala, punkt, który może przesądzić o losach walki o czołową ósemkę. Po raz pierwszy od bardzo dawna cała defensywa Korony Kielce zagrała naprawdę dobre zawody w defensywie i osiągnęła plan, który założyła sobie przed spotkaniem, czyli przede wszystkim nie stracić bramki. Korona mogła zarówno przegrać, jak i wygrać poniedziałkowe spotkanie. Mecz, choć nie obfitował w dużą ilość sytuacji bramkowych, to jednak dostarczył kibicom niezapomnianych emocji. Kto w tym spotkaniu zabłysnął? Kto rozegrał najlepsze zawody? Kogo należy pochwalić za występ na gorącym terenie w Warszawie? Oto kolejne zestawienie ocen piłkarzy Korony:

Miljan Borjan 6 – Ustrzegł się błędów, a gdy zaszła potrzeba obronił sprytny strzał Radovicia. Koronie brakowała kogoś takiego między słupkami. Dobrze grająca defensywa sprawiła, że nie miał aż tak wiele pracy, jak oczekiwano przed meczem.

Bartosz Rymaniak 7 – wypoczynek w poprzednim meczu dobrze mu zrobił. Bardzo dobrze zabezpieczył swoją flankę, głównie skupiony na defensywie.

Radek Dejmek 9 – Doświadczony stoper zagrał mecz sezonu. Nie do przejścia, świetnie dowodził linią obrony, nie pozwolił ofensywnym graczom Legii na rozwinięcie skrzydeł. Grał ostro, ale czysto, gwarantując partnerom poczucie bezpieczeństwa i większą pewność w grze. Piłkarz meczu.

Elhadji Djaw 7 – U boku Radka Dejmka mógł czuć się tego dnia swobodnie. Pewny występ w obronie, stwarzał też zagrożenie przy ofensywnych stałych fragmentach gry.

Ken Kallaste 7 – Podobnie jak cała obrona pewny i skoncentrowany. Dobrze wykonał swoje obowiązki, choć nie miał łatwego życia.

Mateusz Możdżeń 6 – Niezmordowanie walczył. Nie był zbyt kreatywny, ale w tym meczu nie tego od niego oczekiwano.

Jakub Żubrowski 6 – Podobnie jak Mateusz starał się i ciężko pracował, ale bez błysku. Serce zostawił na boisku. Zmieniomy przez Markovicia w 87 minucie.

Serhiy Pilipchuk 7 – W tym meczu powierzono mu głównie zadania defensywne, ale mimo tego stwarzał spore zagrożenie. Umiejętnie zatrzymywał ataki rywali, a dwukrotnie oddał groźne strzały, raz minimalnie chybił, raz dobrze obronił Malarz. Zmieniony przez Abalo
w 81 minucie.

Jacek Kiełb 7 – Stwarzał zagrożenie, walcząc i próbując zdobyć gola. Jego dwa strzały świetnie wybronił Malarz. Gdyby nie bramkarz legii, zakończyłby mecz z bramką.

Nabil Aankour 6 – To nie był mecz dla kreatora, choć starał się jak mógł. Dużo biegał, nie odpuszczał, ale nie mógł wykorzystać swoich największych atutów.

Miguel Palanca 6 – Starał się, choć zagrał na nietypowej dla siebie pozycji. Jedno z jego dośrodkowań o mały włos nie zakończyło się golem Pilipchuka. W 90 minucie zmienił go Mrozik.

Rezerwowi:

Dani Abalo 6 – Niewiele wniósł do zespołu, wprowadzony by dodać skrzydłom sił.

Vanjia Marković 0 – Za krótko, żeby ocenić. Wszedł po to, by zaryglować środek pola.

Jakub Mrozik 0 – Za krótko, żeby ocenić.

 

Media

Wyrównany mecz na wyjeździe! Korona TV
Ostatnio zmienianyczwartek, 20 kwiecień 2017 05:08
Tomasz Majewski

 Ogarnia wszystko, co się dzieje u rywala przed meczem. Autor cyklu „Przedmeczowo”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Zawodnicy

Log in or create an account