log in

Felietony

AntyKorona

Korona Kielce Korona Kielce
Oceń ten artykuł
(1 głos)

15 kolejek za nami. Mniejszy półmetek za nami, gdyby nie te dodatkowe granie, mógłbym stwierdzić - znowu ta beznadziejna Korona nie spadła. Wszystkie znaki na niebie mówiły jasno, że nie macie szans, a tu? No, ale jeszcze 22 kolejki, więc spokojnie, może, może...

Jest taki portal w internetach, taki których autorzy (hmm) nie lubią podpisywać się pod swoim tekstem, co nie przeszkadza im w wyszydzaniu innych. Słowem - jesteśmy najlepsi i chuja nam możecie zrobić. Oczywiście większość z Was wie, o co chodzi, a dla nieznających jakimś cudem tegoż portalu, nazwę go ''AntyKorona''. Co by nie robić im niepotrzebnej reklamy. Ów portal znany jest z corocznego spuszczania Korony do pierwszej ligi. W sumie takie fakty, co roku trener niszowy, który nic nie osiągnął, z kupy zawodników nienadających się nigdzie, z transferów z 5 ligi czeskiej albo i hinduskiej robi drużynę, która w 37 kolejek ratuje cudem (przypadkiem, loterią, fartem) byt w ekstraklasie, a i czasem nawet zupełnie przypadkiem ma 5 miejsce.

Ale może jakieś fakty? Gdyby przed sezonem portal AntyKorona miał podać wynik meczu Korona - Śląsk, zatrzymało by się to w granicach 0 do 35. Dlaczego? Ano, Koronę już znamy, zlepka fatalnych, nieznanych, niesprawdzonych piłkarzy plus trener, który ostatnio spuścił klub z 3 ligi niemieckiej. Jednym słowem ZERO. A naprzeciw wychodzą Robak, Chrapek, Kosecki, Piech, Cotra czy Vacek. Plus Urban na ławce. To się musi skończyć pogromem. Fakty. Rzeczywistość? 3-0. I tak można by sumować każdego naszego rywala. Oni mają wszystko, a my jesteśmy zerem.

4 miejsce po 15 kolejkach. Znów przypadek, wiem. Inni grali dla nas. My fartem wygraliśmy. No dobra sędzia nam pomógł. A VAR przetwarza wszystko na naszą korzyść, jak obrazki w photoshopie. Ba, nawet AntyKorona twierdzi, że my to tak cudem. Zacznijmy więc: Korona-Płock 2-0. Korona wygrała, bo Płock nie potrafił wykorzystać 4 setek. Beznadziejny Płock. Górnik-Korona 3-3. W 1 połowie Górnik zdemolował Koronę (tu padają łacińskie słowa prześmiewcze). Na 2 połowę Górnik został w szatni, dzięki czemu Korona zremisowała. Słaby Górnik. Zagłębie-Korona 0-1. Pomógł VAR. Zagłębie słabe, Stokowiec się skończył. Lechia-Korona 0-5. Mega słaba Lechia. Po meczu ze Śląskiem chyba uznali, że trzeba (niechętnie) docenić Koronę. Docenili. Ale musieli też powytykać afery klapkowe czy transfery z dupy. Po prostu Korona coś tam gra, ale generalnie to oni się nadają do tarcia chrzanu, niech zlecą w końcu. Ten moment, kiedy musisz docenić coś, czego nie chcesz, więc robisz to w taki żenujący sposób. Jakby to skomentować? Kojarzycie takiego jegomościa jak Tomasz Jachimek? Swego czasu w jednym ze skeczów miał takie przyjemne dla ucha wejście "... przedstawi państwu skecz, numer, monolog, humoreskę, anegdotę, nie wiem jak określić to badziewie...". I w tych właśnie słowach można podsumować portal AntyKorona.

Piotr Włodarczyk

Tematy okołoboiskowe związane z kielecką piłką to jego specjalność. Pokładów inteligentnego sarkazmu może pozazdrościć mu niejeden komik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Zawodnicy

Log in or create an account